Meydan Ümraniye AVM Türk yatırımcısına geçti

10.07.2013 09:28:48 Son Güncelleme:10.07.2013 09:28:48 finanstrend.com

Önemli bir Alman yatırımı olan Türkiyenin önde gelen AVM´lerinden Meydan Ümraniye AVM, Bir Türk Yatırımcısına geçti. Meydan Ümraniye AVM 230 milyon USD bedelle Gülaylar Group tarafından satın alındı.

Metro Group Asset Magangement´in 2007 yılında yaklaşık 130 bin metrekarelik alanda açılışını yaptığı içerisinde İKEA ve Real´in de bulunduğu Ümraniye´deki Meydan Alışveriş Merkezi´nin yeni sahibi Gülaylar Grup, kiracılara bir yazı göndererek, ´Meydan AVM´nin yeni maliki olarak mülkiyetin değiştiğine dair resmi bildirim yaparak, bundan sonraki kiracı mükellefiyetlerinin yeni malike yapılmasını´ rica ettiler.


HAZİRAN KİRALARI METRO GROUP´A TEMMUZ KİRALARI GÜLAYLAR GROUP´A ….

Ocak ayından bu yana satış için görüşmelere başlayan iki grup Haziran ayının başında el sıkıştı. Satış işleminden haberi olmayan kiracılar, Gülaylar Group´tan gelen, Hukuki bilgilendirme yazısıyla bilgi sahibi oldu. Şirket kiracılara yazdığı yazıda, "Değerli kiracımız. M1 Ümraniye AVM´nin mülkiyeti 11 Haziran´da Gülaylar Group İstanbul A.Ş.´ye geçmiştir. Kiracısı bulunduğunuz mecurun Haziran ayı kiralarını Metro Properties´e Temmuz ayı kiralarını ise şirketimizin hesaplarına yatırmanızı rica ederiz. AVM´nin yönetim hizmeti 30 Eylül´e kadar Metro Properties tarafından yürütülecektir. Bu tarihe kadar ek giderler, reklam katkı payları Metro Properties´e yatırılacaktır. 01 Ekim´de AVM yönetimi hizmetini gerçekleştirecek şirketimiz yeni hesap bilgileri ve detayları sizlere iletecektir..." denildi.

NİŞANTAŞI - ÜMRANİYE BULUŞMASI

İlk AVM´sini Nişantaşı´nda açan grup ikincisini Ümraniye´de aldı. Satış işleminin gerçekleşmesiyle birlikte, City´s´in sahibi Gülaylar Grup´un sahip olduğu AVM sayısını böylece ikiye çıkardı. İş hayatına 90 sene önce dededen başlayıp gelen ilk kuşak bugün bayrağı 4.cü kuşağa devrediyor…. Dede İhsan Gülay´ın 1926 yılında Yozgat´ta açtığı saatçi dükkanı, oğlu Mehmet Gülay tarafından sarrafiye ve kuyumculuğa dönüştürülüyor. İkinci kuşak Mehmet Gülay´ın 1951 yılında işleri devralmasıyla ve şirketin merkezini Kapalıçarşı´ya taşımasıyla büyüme de başlıyor. Arkasında 90 senelik bir Tecrübe ve sermaye birikimi bulunan Gülaylar Grubu, Bugün icra kurulunda yer alan Mehmet Gülay, İhsan Gülay, İlhan Gülay, Meral Gülay, Tülay Gülay, Zuhal Gülay, Hurşit Şen tarafından yönetilmektedir. Çin´in Guangzhou kentinde de Altın üretim tesisi bulunan Gülaylar Grubu , bu tesiste ürettikleri ürünleri ABD, Avrupa ve Ortadoğu pazarlarına satıyor. Grubun 2010 yılında mücevher işinde elde ettiği satış geliri 435 milyon dolar.

12 Haberin Devamı

Etiketler
BU HABERİN ETİKETLERİ
TAHVİL-BONO
VALÖR
TANIM
BİL. ORAN
SAAT
ARSİVDE ARAMA
Aranacak Metin
Üyelerimizin dikkatine:
Spam filtreleri nedeniyle üyelik aktivasyonunda ve bülten alımında sorun yaşanabilmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız lütfen iletisim@finanstrend.com adresine mail atınız. İlginize teşekkür ederiz.