SANAL PORTFÖYÜM
ABD Doları
3.7968 0.60
Euro
4.6493 0.47
Döviz Sepet
4.22 0.53
Euro-dolar
1.2244 -0.12
Sterlin-dolar
1.40 -0.21
Dolar-yen
111.02 0.05
Altın
1336.30 0.12
Altın Gramı
163.12 0.72
Brent Petrol
69.29 0.12
Gümüş
17.04 0.14
Vergisini düzenli ödeyene indirim geliyor

Vergisini düzenli ödeyene indirim geliyor


Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu alacaklarının yapılandırılması kapsamında 77.6 milyar liralık borcun yapılandırıldığını, 4.14 milyar TL tahsilat yapıldığını

belirtti.Ağbal 25 Kasım'da başvuruları sona eren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'un sonuçları hakkında düzenlediği basın toplantısında Kasım ayında gerçekleşecek ilk taksit ve peşin ödeme toplamının da 13 milyar TL olacağını da belirtti."Yeniden yapılandırma kanunundan yararlanabilecek 6.3 milyon kişiden 4.8 milyonu başvuruda bulundu" diyen Ağbal, sonuçları "memnuniyet verici" sözleriyle nitelendirdi ve "Rakamlar yeniden yapılandırmaya olağanüstü bir ilginin söz konusu olduğunu ortaya koyuyor" dedi.Vatandaşların kamuya olan borç yükünü azaltmak vergi itilaflarını sulh yoluyla çözmek, vergi ödemelerini dava yoluna gidilmeksizin çözmek, matrah artırımı yoluyla işletmelerin geleceğe odaklanmasını temin etmek için yapılan düzenleme Ağustos ayında Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.Düzenleme vergi asılları sabit kalmak şartı ile vergi cezalarının bir kısmının ya da tamamının silinmesi yoluyla, peşin ya da 36 ay taksit ile kamuya olan borçların ödemesine kolaylık getirmeyi amaçlıyordu. 2011 yılında da bir benzeri yapılan düzenlemede 39.54 milyar TL borç yapılandırılmıştı.Kapsama giren 3.22 milyar TL gelir vergisi, 4.8 milyar lira kurumlar vergisi, 15.5 milyar TL KDV 1.8 milyar TL ÖTV, 1.7 milyar TL motorlu taşıtlar vergisi 1.4 milyar trafik para cezası, 1.2 milyar TL öğrenim kredisi yapılandırıldı.Öte yandan 166 spor kulübü de 552 milyon TL borç yapılandırması başvurusunda bulundu. Ağbal'ın verdiği diğer bilgiye ayrıca göre vergisel yükümlülüklerini iyi gününde yerine getiren mükelleflerin kötü gününde destek olmak adına ve vergisini düzenli ödeyen mükelleflere dönük çalışmalar da devam ediyor. Ağbal "Yeni yılda bunları getireceğiz" dedi.


vergiborçKDVötv
  • Yasal Uyarı

    finanstrend.com, İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı olan Finanstrend İnternet Hizmetleri Ltd Şti tarafından hazırlanmaktadır. Veriler gecikmelidir. finanstrend.com verilerin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulasması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerden oluşan herhangi bir zarardan finanstrend.com sorumlu değildir. BİST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindenki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve/veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BİST sorumlu değildir. Finansal veriler Matriks araciligiyla saglanmaktadir. BİST verileri Matriks tarafından sağlanmaktadır ve 15 dakika gecikmelidir. BİST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

    BİST Uyarı