SANAL PORTFÖYÜM
ABD Doları
3.9099 0.03
Euro
4.8290 0.09
Döviz Sepet
4.37 0.06
Euro-dolar
1.2341 0.02
Sterlin-dolar
1.41 -0.03
Dolar-yen
106.07 0.02
Altın
1332.45 0.01
Altın Gramı
167.50 0.05
Brent Petrol
69.79 3.32
Gümüş
16.57 2.28

GİRİŞİMCİLİK

Global girişimlerin yolu iyi eğitimden geçer

BIC Angels ve Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’nin Türkiye’de girişimcilik ekosistemini sağlıklı bir şekilde büyütmek amacıyla 2014 yılından beri gerçekleştirdikleri “StartNowHow” seminerlerinin üçüncüsü gerçekleştirilen son etkinlikle tamamlandı.

Geleceğin iş dünyasında çocukları neler bekliyor?

Dünya evrim'i meslekler aynı kalmıyor. Yeni nesil meslekler de iyi bir eğitimden geçmeden başarıyı kabul etmiyor. Eduprofill Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Kantekin bütün konuştuğu, geleceğinin iş hayatının kuralları belirleyecek yöntemlerle anlattı.

İnovatif üretimin anahtarını Mentorler verecek

Türkiye’de inovasyonun hayatın her alanında etkin olmasını, üretimin daha katma değerli, yaşamın daha kaliteli yaşanmasını misyon edinen Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri, 2017 yılı başında hayata geçirdikleri, üniversite-sanayi işbirliğini zirveye çıkaracak “İnoSuit - İnovasyon Odaklı Mentorluk Projesi”ne yeni halkalar eklemeye hazırlanıyor.

Türkiye'nin en yüksek gelirli ili Ankara

Türkiye’de geçtiğimiz yıl itibariyle en yüksek gelir Ankara’da görülürken, gelir dağılımındaki eşitsizliğin en düşük tespit edildiği bölge ”Zonguldak, Karabük, Bartın” ve “Erzurum, Erzincan, Bayburt” oldu.

Girişimcilerin yeni adresi

Kuveyt Türk’ün Workinton işbirliğiyle projelendirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi açıldı. Yüzlerce proje arasından ilk etapta seçilen teknoloji tabanlı 10 startup, projelerini hayata geçirmek için tüm hızıyla çalışmalarına başladı.

İşveren ve serbest çalışan ilişkisinde yeni dönem

İşverenler ile başta yazılım olmak üzere tasarım, çeviri, metin yazarlığı, reklamcılık, satış pazarlama, danışmanlık dâhil birçok alanda proje bazlı serbest çalışan (freelance) uzmanları tek çatı altında bir araya getiren online iş platformu “SanalUzman.com” ile işverenler ve serbest çalışan (freelance) uzmanlar arasında yaşanan “ödeme” ve “kaliteli hizmet alma” sorunu tarihe karışıyor.

Anadolu’da Altın Fikir Akademisi Rüzgarı Esti!

Dünya çapında faaliyet gösteren Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği ‘’Masrafsız 5 Girişimci’’ seçmek üzere başlattığı 2017 yılının ulusal çaptaki projelerinde biri olan “Altın Fikirler Akademisi” (AFA) için gençleri bir araya getirdi.

THO’dan startup etkinliği

Turkish Heritage Organization (THO) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin inovasyon ekosistemi: Teknoloji startup’larının rolü” başlıklı telekonferansa katılan Comodo Security Solutions İnovasyon Laboratuvarı CTO’su Egemen Taş ve GE Ventures Catalyst Direktörü Dr. Erdoğan Çeşmeli, girişimcilik ekosistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KOSGEB destek aldılar, patron oldular

KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu Belediyesi tarafından ortaklaşa açılan girişimcilik kursuna katılan 6 kişi, kendi işinin patronu oldu.

Çankaya'da girişimci kadınlar yetişiyor

Çankaya Belediyesi ve KOSGEB işbirliğinde yürütülen kadınlara yönelik 'Girişimcilik Eğitimi'nde ikinci grubun dersleri de başladı. 200 kadının yararlanacağı eğitimle, kadınların ekonomik yaşama katılımının desteklenmesi amaçlanıyor.

Çantasında aracını taşıyor

Kayseri’de bir genç girişimi çanta gibi elde taşınabilen ve evin içine kadar giren taşıt üretti. ‘Dayday’, Türkiye’de üretimi yapılan ilk bireysel taşıt olma özelliğini taşıyor.

Bambu ile Endüstri 4.0

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Adnan Kasman, girişimcilik ön kuluçka merkezi Bambu'nun, Türkiye'nin küresel rekabette öne geçmesini sağlayacak Endüstri 4.0'ı yakalamasında katkısı olacağını belirtti.

Arıcı kadınlar geliyor

Gaziemir Belediyesi ve İSTÖP tarafından hazırlanan proje ile kadınlara arıcılık eğitimi verilerek kadınların yep yeni bir iş alanında ilerlemelerine olanak sağlanacak.

Girişim sermayesini iyileştirme talebi

DÜNYA’nın edindiği bilgilere göre Türkiye Girişim Sermayesi Sektör Meclisi,bazı idari alanlarda girişim sermayesi fonlarının daha iyi iş yapabilmesi amacıyla bir dizi düzenleme önerisi geliştirerek hükümete iletti.

Grişimcilik ve İnovasyon : Doç. Dr. Mehmet Nafiz Aydın

Kadir Has Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Transferi Araştırma ve Uygulama Merkezi “Girişimcilik ve Yenilikçilik Sertifika Programı” düzenliyor. Konu hakkında bilgileri ve girişimcilik üzerine düşüncelerini öğrenmek adına Doç. Dr. Mehmet Aydın ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Biga TSO’dan girişimci adaylar için sertifika töreni

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile21-25 Nisan 2017 ve 06-09 Mayıs 2017 tarihlerinde Biga’da onüç ve ondördüncüsü düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla bitiren 50 girişimci adayına belgeleri 11 Temmuz 2017 günü Biga TSO Konferans Salonunda yapılan törenle verildi.

Türkiye Avrupa'da ilk beşte

TBAA Başkanı Baybars Altuntaş, "Avrupa’nın 5’inci melek yatırım devi haline gelen Türkiye, 2016 yılında Fransa, Rusya ve İtalya’yı sollayarak müthiş bir atılım yaptı" dedi.

EBRD kaynaklı kadın girişimcilere destek paketi Vakıfbank'ta

VakıfBank, Türkiye’de kadın girişimciliğinin artırılması, iş yaşamına kadınların katılımının teşvik edilmesi ve kadın girişimcilerin işletme faaliyetleri esnasında ortaya çıkacak olan finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 30.000.000 USD’lik bir fon temin etmiştir.

  • Yasal Uyarı

    finanstrend.com, İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı olan Finanstrend İnternet Hizmetleri Ltd Şti tarafından hazırlanmaktadır. Veriler gecikmelidir. finanstrend.com verilerin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulasması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerden oluşan herhangi bir zarardan finanstrend.com sorumlu değildir. BİST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindenki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve/veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BİST sorumlu değildir. Finansal veriler Matriks araciligiyla saglanmaktadir. BİST verileri Matriks tarafından sağlanmaktadır ve 15 dakika gecikmelidir. BİST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz. Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

    BİST Uyarı